Black Friday

baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Kierowca jaguara zatrzymany przez brodnickich policjantów po pościgu

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu kierowcy jaguara zatrzymanemu wczoraj przez brodnickich policjantów. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a uciekając przed policjantami uderzył w bramę ogrodzeniową posesji. Uciekinier trafił do policyjnego aresztu. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających w organizmie.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 22.30. Brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że drogą prowadzącą z Działdowa w kierunku Brodnicy jedzie prawdopodobnie pijany kierowca jaguara. Przy ul. Lidzbarskiej w Brodnicy, funkcjonariusze zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd. Policjanci dali kierowcy sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Mężczyzna siedzący za kierownicą jaguara nie reagował, po czym kontynuował jazdę ulicami centrum miasta zwiększając prędkość. Kierowca ten nie stosował się do przepisów ruchu drogowego, lekceważąc tym samym znaki i sygnały drogowe narażał tym samym innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Przy ul. Żwirki i Wigury uciekinier wjechał w drogę prowadzącą do prywatnej posesji i uderzył w bramę ogrodzeniową, po czym kontynuował ucieczkę pieszo. Funkcjonariusze, po krótkim pościgu pieszym zatrzymali kierowcę i obezwładnili go. Mężczyzna był agresywny w stosunku do interweniujących policjantów. Nie wykonywał ich poleceń, stawiał czynny i bierny opór. 40-latek został przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Od zatrzymanego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie. Mężczyzna odpowie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że kierował pojazdem po spożyciu alkoholu bądź środków odurzających, zostaną mu przedstawione kolejne zarzuty. Osobno przeciwko mężczyźnie prowadzone będzie postępowanie dotyczące popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym podczas pościgu, spowodowanie kolizji drogowej i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 20.08.2020, 10:14 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 1392

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
marka samochodu nie zastępuje mózgu. Coś na ten temat mogą powiedzieć kierowcy beemwu i audi.
Dodany 20.08.2020, 20:52 przez Sebastian